Snímače čiarových kódov

Snímače lineárnych kódovSnímače 2D kódovSnímače RFIDMobilné terminály

Snímač (čítačka) čiarového kódu je elektronické zariadenie, ktoré môže čítať a exportovať tlačené čiarové kódy do počítača. V prípade plochého skenera sa zariadenie skladá zo zdroja svetla, šošovky a svetelného senzoru, ktorý prekladá optické impulzy do elektrických. Navyše, takmer všetky čítačky čiarových kódov obsahujú dekódovacie obvody analyzujúce dáta obrazového čiarového kódu poskytované snímačom a odosielajúce obsah čiarového kódu na výstupný port skenera.

Úlohou snímačov je rýchlo a bezchybne prečítať čiarový kód a odovzdať jeho obsah hostiteľovi. Tým môže byť bežný počítač, pokladňa alebo akékoľvek zariadenie podporujúce niektoré zo štandardných priemyselných rozhraní. Pripojenie snímača k hostiteľovi môže byť realizované káblom alebo bezdrôtovo - obvykle technológiou Bluetooth.

Z hľadiska princípu snímania delíme snímače na laserové a digitálne. Laserové snímače využívajú technológie čítania jedným alebo viacerými lúčmi emitovanými laserovými diódami a sú schopné čítať čiarové kódy aj z väčších vzdialeností. Princíp digitálnych snímačov je rovnaký ako u digitálnych fotoaparátov: kód sa vyfotí a obrázok je potom integrovaným dekodérom dekódovaný. Výhodou je mnohosmerné čítanie 1D a všetkých typov 2D kódov.

 

Priemyselné prostredie kladie veľké nároky na všetky zariadenia, preto sa naša firma zaoberá aj návrhom riešení do týchto veľmi náročných podmienok.
  • Priemyselná automatizáciaAutomatické pracovisko
  • Dopravníkové systémy
  • Zákazkový softvér
  • 3D vizualizácie a konštrukcie
Sídlo spoločnosti

 

Ing. Martin Ševčík
CEO
+421 910 463 685
sevcik@aledo.sk 


Aledo.sk s.r.o.
 
Za plavárňou 8907/15
Žilina 010 08

IČO: 50 783 572

DIČ: 2120467272

aledo@aledo.sk

Všetky kontakty >>