Scafftag

Značenie lešení, rebríkov a pracovných nástrojov.

Produktový rad Scafftag® ponúka kompletný systém pre bezpečné označenie a evidenciu pracovných nástrojov od lešenia a rebríkov až po nádoby s chemikáliami.

Výhody:

  • Jednoduché použitie
  • Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam
  • Šetrí čas pri príprave bezpečnostných auditov
  • Podáva zreteľné informácie o kontrole a o vykonávaných prácach
  • Výber veľkostí a vložiek s možnosťou prispôsobenia sa požiadavkám
  • Nízka cena za systém, ktorý zachraňuje životy
  • Široký výber držiakov a vložiek

Vložky systému Scafftag® sú vyrábané na zákazku podľa požiadaviek zákazníka. Možné sú rôzne formy farieb, textov alebo vkladanie loga firmy, atp.

Ako na to?

Väčšinou sa systém pre označenie Scafftag® skladá z dvoch častí - držiaku, ktorý sa natrvalo pripevní k zariadeniu, a vymeniteľnej vložky. Systémy Scafftag® upozorňujúce na stav zariadenia sa vyznačujú jasnou viditeľnosťou a jednoduchosťou použitia.

Nepoužívat (1)Krok 1 – NEPOUŽÍVAT

Na plastovom držiaku sú vytlačené informácie týkajúce sa zákazu používania zariadení (nebol ešte vykonaný test pevnosti, zariadenie nie je schválené na užívanie, expirácia informácie o kontrole, atď.).

 

 

 

 

Bezpečné na použitieKrok 2 – BEZPEČNÉ NA POUŽITIE

Ako náhle je zariadenie schválené ako bezpečné na používanie (vykonaný test zariadenia, skúška pevnosti a iné), do plastového držiaka je zasunutá vložka, ktorá informuje o bezpečnosti použitia. Vložky sa pripravujú na zákazku podľa priania zákazníka a môžu obsahovať informácie o nosnosti, dobe použiteľnosti, vykonaných kontrolách a podobne. Všetky vložky sú popisovateľné pre dopísanie variabilných informácií.

 

 

 

Nepoužívať (2)Krok 3 – NEPOUŽÍVAŤ

Ako náhle nastane situácia, kedy zariadenie nie je bezpečné na používanie (zistenie poruchy, nebezpečenstvo úrazu a podobne), jednoduchým vytiahnutím vložky o bezpečnom použití je opäť odkrytý text "Nepoužívať", ktorý jasne informuje o zákaze použitia.

 

  

Prehľad produktov

Vložky systému Scafftag® sú vyrábané na zákazku podľa priania zákazníka. Možné sú rôzne formy textov, farieb, vkladanie loga firmy a iné.

Scafftag základný:

Scafftag

Ide o kompletný systém bezpečnostného označenia pre lešenia, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou a výbornou viditeľnosťou. Držiaky a vložky sú odolné proti extrémnym podmienkam. Možno ich použiť celoročne vo vonkajšom prostredí na všetky štandardné lešenia.

Systematické užívanie systému Scafftag® zabezpečuje zachovanie bezpečnosti v každej úrovni stavebného procesu.

Towertag

 

Evidencia stavby a maximálneho zaťaženia pre mobilné plošiny.

Sleduje všetky dôležité hodnoty plošiny a kapacity zaťaženia a umožňuje až 10 kontrol na každej karte a 8 pohybov na plošine.

 

Scafftag rozšírený:

Forklifttag

Kompletné riešenie pre ovládanie vysokozdvižných vozíkov pred ich prevádzkou. Predná strana obsahuje rôzne systémy zariadenia, ktoré operátor pred prevádzkou musí skontrolovať a slúži ako checklist. Zadná strana je určená na podpis operátora na vykonanie kontroly a stavu OK.

Chemtag

Chemtag® je určený pre značenie zásobníkov s chemikáliami a nebezpečnými látkami. Napomáha dodržaniu smernice 67/548 EEC o označovaní nebezpečných látok.

Scafftag pre rebríky a stroje:

Multitag

Jedná sa o kompletný značiaci systém kontrol a údržby vybavenia, ktorý možno efektívne použiť na veľkom množstve zariadení (stroje, prenosné zariadenia a ďalšie pracovné vybavenie).

Laddertag

Laddertag® je jedným z najrozšírenejších systémov - určený pre nosnosť, kontrolu pevnosti a integrity rebríkov a pre ďalšie kontrolné záznamy.

Rad malých držiakov:

Unitag

Unitag® slúži na identifikáciu a označenie zdvíhacieho zariadenia, ventilov, kalibrovacieho zariadenia a k rade ďalších aplikácií. Držiak Unitag® má jedinečný (trvalo uzamykateľný) systém, ktorý umožňuje pripevnenie na všetky zariadenia. Voliteľné štandardné vložky sú dostupné v rôznych farbách. Dodáva sa s pevným lankom na zavesenie.

Microtag

Ide o systém bezpečnostného označovania, ktorý je obzvlášť vhodný na označenie zdvíhacích zariadení a malých pracovných zariadení. Microtag® tiež poskytuje vysoko viditeľné bezpečnostné značenie pracovných postrojov. Pripevňuje sa káblovou páskou na dvoch miestach - jedno na postroji v oblasti pŕs a druhé na závesnom lane.

 Nanotag

Menšia verzia produktu Microtag® - podobné použitie. S ohľadom na malú veľkosť ideálne pre malé zariadenia alebo napríklad pre evidenciu postrojov pre prácu vo výškach, BOZP vybavenie atp.

SAFETRAK

Safetrak
  • Unikátny systém pre komplexné nahrávanie zásob, údržbu a plánovanie údržby
  • Používa RFID čip zabudovaný do držiaka Scafftag
  • Pracovná údržba pracuje so skenerom, ktorý priraďuje údržbárske práce, čo umožňuje konkrétnej konzole skenovať a priamo zaznamenávať údržbárske práce

Safetrak - základný pracovný postup

Safetrak - základný pracovný postup

Sídlo spoločnosti

 

Ing. Martin Ševčík
CEO
+421 910 463 685
sevcik@aledo.sk 


Aledo.sk s.r.o.
 
Za plavárňou 8907/15
Žilina 010 08

IČO: 50 783 572

DIČ: 2120467272

aledo@aledo.sk

Všetky kontakty >>