Termo-transferové značenie

Printer collage 2Termo-transferové tlačiarne

Ako samotný názov napovedá, termotlačiarne využívajú k tlači teplo. Takýto typ tlačiarní môžeme rozdeliť na dve podskupiny - s priamou tlačou a termo-transferové.

Termotransferová tlač sa uskutočňuje cez špeciálnu farebnú pásku, ktorá v mieste, kde je zahriata, uvoľní farbu na papier. V tejto vrstve prebehne pri zahriatí chemická reakcia, ktorej výsledkom je sčernanie zahriatej oblasti. Výhoda tejto technológie spočíva v tom, že pre potlač nie je potrebné žiadne ďalšie farbivo ani ďalšie médium a tlačový mechanizmus je veľmi jednoduchý a tým pádom lacný. Nevýhodou je obmedzená životnosť potlače a vyššie opotrebovanie.

Čo je termotransfer?

Termotransferová technológia využíva termotransferovú farebnú pásku (TTR), ktorá sa prenáša na širokú škálu materiálov. Táto technológia preto umožňuje značenie plastových a kartónových obalov výrobkov čiarovými kódmi, informáciami o výrobe, spotrebe a podobne (v rozlíšení až 300 dpi). Tlačovú správu môžete ľahko editovať. Princíp tlače termotransfer je založený na kontakte vyhriatej hlavy s obalom cez špeciálny termotransférovú (TTR) fóliu.

Flexibilita termotransferového značenia na stojacu alebo pohybujúcu sa baliacu fóliu, kartón, papier atď. je takmer neobmedzená. Termotransferové tlačiarne sú plne programovateľné systémy s možnosťou vysokej kvality tlače. Umožňujú značiť firemné logá, čiarové kódy, 2D kódy, rozsiahle texty vo vertikálne aj horizontálne zvolenej orientácii. Priame značenie na fóliu bez nutnosti použitia etikety poskytuje priame úspory výrobných nákladov.

Termotransferová technológia spočíva v rýchlom nahriatí a schladení jednotlivých bodov na TT hlave. Tlačová hlava je rozdelená na vysoký počet bodov (až 600 dpi). Pomocou tlaku a teploty sa touto technológiou dajú nanášať veľmi tenké vrstvy špeciálnej farebnej fólie na značený predmet.

Výhody: vysoká kvalita tlače, široké spektrum uplatnenia, kompaktné rozmery, jednoduché ovládanie

Nevýhody: obmedzená životnosť potlače a vyššie opotrebovanie tlačovej hlavy

Tlačiarne a zariadenia

Prenosné tlačiarnePriemyselné a stolové tlačiarneGrafické tlačiarneAplikátory

Sídlo spoločnosti

 

Ing. Martin Ševčík
CEO
+421 910 463 685
sevcik@aledo.sk 


Aledo.sk s.r.o.
 
Za plavárňou 8907/15
Žilina 010 08

IČO: 50 783 572

DIČ: 2120467272

aledo@aledo.sk

Všetky kontakty >>